Przeskocz do tekstu
Czy wiesz że... W Lewinie przez prawie 300 lat istniał browar. Został zamknięty dopiero na przełomie XIX i XX wieku.
Powrót

Czy na pewno tylko o mnie?

Sporządzono dnia: 09.06.2006 roku

Zazwyczaj na tego typu stronach zamieszcza się jakieś informacje o autorze i jego hobby. O swoim hobby piszę zresztą w każdej notatce dotyczącej Lewina. Ale czy ta strona ma jednego autora? Na pewno ja gromadzę materiały i kupuję stare pamiątki dotyczące Lewina. Moim pomysłem był założenie tej strony. Ja finansuję jej działanie i ja piszę ta wszystkie notatki z przeszłości. Ale strona jest raczej wynikiem pewnej pracy zespołowej. I w sumie nie wiadomo kto kogo bardziej zachęcał i inspirował. Póżniej może dodam kilka notatek o moim życiu w Lewinie i dzieciństwie. Na razie jednak chciałbym przedstawić zespół, dzięki któremu ta strona powstała. Mój wnuczek Oliwier w dniu urodzenia

Pan Tomasz Woś – urzędnik z Kłodzka. Prywatnie zapalony informatyk i tak jak ja miłośnik Lewina. Jemu zawdzięczam sprawne działanie tej strony i ciekawe rozwiązania graficzne.

Pan Rafał Kościelny z Lewina. Pracuje w punkcie informacji turystycznej w Lewinie. Już choćby z racji funkcji zainteresowany moim pomysłem. Razem jeździmy do archiwów w poszukiwaniu materiałów. On udostępnił mi zasoby fotograficzne lewińskiego punktu informacji.

Dziadek z wnusiem No i ja. Emeryt, który po zakończeniu zawodowej służby wojskowej zajął się swoim hobby. Czyli surfowaniem w internecie i zbieraniem pamiątek z dalszej i bliższej historii Lewina. W wolnym czasie oczywiście. Zmieniły się priorytety i teraz najważniejszą osobą w moim życiu jest mój mały wnuk Oliwier. A dopiero potem moje hobby.

Nie dotarłbym do wielu dokumentów i informacji, gdyby nie wsparcie i życzliwość wójta Lewina, pana Bolesława Kędzierewicza. Dzięki jego upoważnieniu mogę z Rafałem buszować po archiwach.

Sporządził: Witold Kisza

Zaluguj
~