Cisza, spokój, kontakt z naturą!

Całoroczne domki wypoczynkowe oraz pokoje są tu dostępne o każdej porze roku.

Atrakcje

W gminie znajduje się piękny japoński ogród, który został oddany do użytku jako drugi tego typu obiekt w Polsce. Turyści mogą podziwiać w nim klony japońskie, bambusy i wiśnie, a także efektowne wodospady i oczka wodne. Co ciekawe, obiekt doceniony został przez japońskich ambasadorów.

Zaledwie kilka kilometrów od Lewina Kłodzkiego położona jest Kaplica Czaszek, która jak wskazuje sama nazwa zbudowana jest z ludzkich szczątek. Należą one do ofiar epidemii chorób zakaźnych oraz wojen. Zwiedzanie kaplicy z pewnością skłania do refleksji odnośnie ulotności ludzkiego życia oraz słabości ciała. Jest to jedyne tego typu miejsce w Polsce oraz jedno z trzech w Europie, dlatego tym bardziej warto zarezerwować sobie czas na jego zwiedzanie.

Zabytkowy wiadukt kolejowy

Niecodzienną alternatywą na spędzenie urlopu w okolicy jest odwiedzenie Muzeum Żaby, w którym można nie tylko zapoznać się z budową tego płaza, ale także obejrzeć rozmaite eksponaty z nim związane. W obiekcie zebrano mydelniczki, skarbonki, a nawet okulary do pływania, które stworzone zostały tak, by nawiązywały do zwierzęcia. Niemniej ciekawe może okazać się Muzeum Zabawek, które w swoich zbiorach zgromadziło prawie 6 tysięcy przedmiotów pochodzących od starożytności aż po lata 80-te XX wieku! Turyści zobaczyć mogą nie tylko lalki i klocki, ale również szopki bożonarodzeniowe.

Kolejny pomysł szczególnie przypadnie do gustu entuzjastom muzyki klasycznej, bowiem następnym miejscem, które niewątpliwie warto odwiedzić jest Dworek Fryderyka Chopina. To właśnie w tym dworku odbywają się prestiżowe wydarzenia kulturalne, takie jak chociażby Międzynarodowy Festiwal Chopinowski.

Wymieniając okoliczne atrakcje, nie można zapomnieć o Muzeum Papiernictwa, ulokowanym w wyjątkowym budynku- pochodzącym z XVII wieku młynie papierniczym. Dzięki odwiedzeniu obiektu, zwiedzający z pewnością poszerzą swoją wiedzę na temat produkcji papieru i technik drukarskich.