Przeskocz do tekstu
Czy wiesz że... Do 1945 roku istniała w Lewinie drukarnia. Goebel Verlag wydrukował wiele widokówek Lewina.

Fotografie: «12345678»

Proszę czekać.... trwa ładowanie zdjęć...
Dańczów. Gasthaus 'Zur Rabenkoppe'. Budynek istnieje do dzisiaj.
Pocztówka wydana przez Franz Klimesch, Lewin. Wysłana z Kudowy w 1926 roku.
Kolejne ujęcie wiaduktu z jadącym pod górę pociągiem. Pocztówka wydana w 1907 roku przez Verlag G. Pavel, Bad Landeck.
Jawornica,  Gasthaus zum Gebirgstal. Nadana w Hausdorf bei Neurode w 1936 roku. Wydawca: H.Anders, Wustergiersdorf.
Tunel w Kulinie. Widok od strony Dusznik. Wydana prawdopodobnie w 1907 roku. Wydawca nieustalony.
Widokówka z 1907 roku wydana przez Verlag Franz Tschope, Bad Kudowa. Wyjazd pociągu z tunelu na stację w Kulinie.
Wąwóz pomiędzy Jeleniowem i Lewinem. W tle widoczne góry nad Jarkowem. Pocztówka nadana w Kudowie w 1921 roku. Wydawca: Verlag A.Walzel, Mittelwalde.
Basen w Lewinie. Może nieco mniejszy niż obecnie, ale za to pięknie zagospodarowany. Na tarasie widoczny pawilon kawiarni. Zdjęcie z roku 1942. Nie umiem niestety ustalić wydawcy.
Kartka wydana przez K.G.S. dla Weltpostverein. Zmodyfikowany trochę widok wiaduktu. Autor pozwolił sobie dorysować przed wiaduktem nie istniejący realnie pawilonik. Data wydania nieustalona.
Kolejna ciekawostka. Widokówka została nadana w Holandii w 1915 roku. Przedstawia tunel w Kulinie. Wydawca B.H.G. - tego skrótu też jeszcze nie rozszyfrowałem.
Kolejna widokówka wydana przez lewińskiego fotografa Franza Klimescha. Składanka widoczków przedstawiających Jarków. Nadana w Lewinie w 1924 roku.
Zdjęcie wykonane z torów kolejowych na Czubie Lewińskiej. Wydana przez Verlag R. Hofmann. Rok wydania nieustalony.
Składanka przedstawiająca atrakcje Gór Stołowych. Autor zaliczył do tych atrakcji wiadukt lewiński. Wydawca E. Burgfels, Bytom. Nadana w Kudowie w 1926 roku.
To zdjęcie wykonano z dachu nieistniejącego już budynku nr 31 . W budynku tym mieściła sie zresztą drukarnia. Wydana w 1927 roku przez G. Goebel Verlag, Lewin.
Wiosenne ujęcie wiaduktu. Kwitnące śliwy na tle panoramy Lewina. Wydana przez Adler - Drogerie, Bad Kudowa. Nadana w Kudowie w 1931 roku.
Kolejne zdjęcie wykonane przez Kunstverlag Herm. Adam ze Świebodzic. Widok Lewina od strony Jarkowa. Rok wydania nieustalony.
Kościół i wiadukt widziane z dawnej drogi Witowskiej. Wydana przez Verlag Alfred Pohl, Wrocław. Nadana w pociągu relacji Wrocław - Kudowa 23. 01. 1935 roku.
Nieco odmienne ujęcie wiaduktu z widokiem na kościół. Wydana przez Kunstverlag Herm. Adam, Świebodzice.
Rok wydania nieustalony.
Nieczęsto spotykane zdjęcie: Góra Homole i zabudowania wioski Zielone-Ludowe. Roku wydania nie umiem niestety ustalić. Wydana przez Verlag Heimatphotographenmstr. Marx, Kłodzko w serii 'Zwiedzajcie piękne hrabstwo Kłodzkie, jego góry, uzdrowiska i letniska'.
Droga Kudowa - Duszniki w rejonie stacji kolejowej w Kulinie. Wydana około 1907 roku przez Georg Pavel , Kudowa.
Barwna wersja poprzedniej widokówki. Wydana w tym samym roku przez lądecką filię zakładu Georg Pavel.
Jeszcze jedna z pocztówek wydanych przez drukarnię G Goebel z Lewina. Interesująca podwójnie, bo kryje się za nią romantyczna historia. Młoda mieszkanka Lewina pisze do mężczyzny - prawdopodobnie Czecha, bo adresat mieszka w Żiżelicach. Mówi że go kocha i cieszy się na spotkanie z nim. 
Kartka nadana w Lewinie 28.09.1904r.
Pocztówka wydana w roku 1920- prawdopodobnie. Przedstawia dolną pierzeję rynku. Wydrukowana przez G. Goebel Verlag, Lewin.
Zaluguj
~