Cisza, spokój, kontakt z naturą!

Całoroczne domki wypoczynkowe oraz pokoje są tu dostępne o każdej porze roku.

Atrakcje Kudowy-Zdroju

Okolica Lewina obfituje w wiele ciekawych miejsc, które warto odwiedzić. Jedną z takich miejscowości jest Kudowa-Zdrój. Poniżej krótki przegląd najciekawszych atrakcji Kudowy-Zdroju

Zabytkowy Park Zdrojowy został utworzony w 1787 roku. Zlokalizowany jest u stóp Góry Parkowej. Wzdłuż promenady przebiegającej przez Park zlokalizowane są największe zabytki architektoniczne. Jednym z nich jest Zameczek, w który obecnie znajduje się sanatorium. Można podziwiać w nim także Pijalnię Wód z początku XX wieku. 

Kaplica Czaszek położona w dzielnicy Czermna jest jedną z trzech kapliczek w całej Europie, która została wyłożona wewnątrz ludzkimi czaszkami oraz kośćmi. Pochodzą one głównie z okresu wojny trzydziestoletniej oraz czasów, gdy na terenie Polski szalała zaraza. 

Szlak Ginących Zawodów to lokalna atrakcja, która oferuje możliwość zapoznania się z zawodami, które są obecnie nieco zapomniane. Można więc w tym miejscu zgłębić tajniki garncarstwa, kowalstwa oraz tkactwa, a także zobaczyć tradycyjne drewniane chatki oraz wiatrak przywieziony tutaj z miejscowości oddalonej od Kudowy Zdrój o ponad tysiąc kilometrów. 

Pomnik Trzech Kultur postawiony został dla uczczenia mieszkańców, którzy wspólnie tworzyli historię miejscowości oraz okolicy. Mieszkali tu licznie nie tylko Polacy, ale także Czesi oraz Niemcy. Konstrukcja pomnika to trzy kolumny podtrzymujące łuk tęczy. Na każdej z nich znajduje się pamiątkowa tabliczka z napisem w innym języku.

Pomnik Trzech Kultur

Ruchoma Szopka przedstawiająca miasto Betlejem to kolejna atrakcja Kudowy Zdrój. Można podziwiać w niej ponad 250 ruchomych figurek ludzi oraz zwierząt. Zostały one ręcznie wystrugane z drewna lipowego przez lokalnego artystę. Kiedyś wprawiane były w ruch ręcznie, a obecnie napędzane są za pomocą prądu elektrycznego. Ciekawostką są także organy, na których można zagrać.

Muzeum Zabawek to miejsce, w którym zgromadzone zostały zabawki, które były popularne w poprzednich epok. Znajduje się w nim ponad 5 tysięcy eksponatów. Zbiory prezentują zabawki znane od starożytności po lata 80 XX wieku. Jest to miejsce warte do odwiedzenia nie tylko przez dzieci, ale także dorosłych, którzy z pewnością z sentymentem wrócą do zabawek swojego dzieciństwa.